Akceptujesz siebie?

10:55 kid rauhl 4 Comments

Taka, jaka się urodziłaś, jaka jesteś, byłaś i będziesz. Po prostu „idealnie nieidealna”. Pora na akceptację siebie!

AKCEPTACJA


Może wyjdźmy najpierw od definicji. Co to jest akceptacja? Jest to pogodzenie się z czymś, czego nie można zmienić. Może pora pogodzić się ze swoimi niedoskonałościami? Zrobić z nich atuty? W końcu wszystko, co się wyróżnia jest piękne.. Z nie akceptacją siebie łączą się kompleksy, które przeobrażają się w ból psychiczny. Czujesz, że nie dorastasz do ideału, jaki chciałbyś osiągnąć? Myślisz, że jesteś za gruba? za chuda? za brzydka? za głupia? Kompleksy wywołują lęk, wstyd oraz poczucie bycia gorszym. Przecież zawsze na świecie znajdzie się ktoś lepszy od każdego z nas, nie tylko od ciebie i to nie znaczy, że nie możesz się rozwijać i dążyć do swoich celów.


KOMPLEKSY


Koncentracja na naszych słabych stronach wpływa na niskie poczucie wartości więc zastanówmy się, jak z nimi walczyć? Ćwiczenia fizyczne to najlepszy sposób na odzyskanie wiary we własne możliwości i pozbycie się kompleksów. Spróbuj koncentrować się na tym co w tobie najlepsze. Spróbuj mówić bardziej pewnym głosem, chodź z głową podniesioną do góry, uśmiechaj się. Najważniejsze, żebyś żyła w zgodzie ze samym sobą. Przyjrzyj się nie tylko sobie, ale także innym. W każdym można znaleźć coś pięknego. Doskonałe są tylko plastikowe lalki.


WSZYSTKO JEST W NASZEJ GŁOWIE


Każdy z nas miewa takie dni, gdzie uważa się za najgorszą na świecie, gdzie wszystkie kompleksy biorą górę nad racjonalnym myśleniem. Pamiętajcie, że strach to tylko uczucie, którego można się pozbyć... w sumie co macie do stracenia? Idź pod prysznic i wyobraź sobie, że woda zmywa z ciebie całą negatywną energie, wszystkie kompleksy, złości czy też wyrzuty sumienia.


FREDERIC DOAZAN   

Francuski filmowiec, który stworzył krótkometrażowa animacje "Supervenus", ukazującą jak daleko można odbiec od samej siebie na rzecz akceptacji ludzi z naszego środowiska. Filmik daje do myślenia więc mam nadzieje, że pomyślicie nad tym, czy warto dążyć do "plastikowej laleczki".Witamy na naszym blogu

4 komentarze: