świąteczne podsumowanie

04:50 kid rauhl 4 Comments

" W święta każdy jest dzieckiem. Na tym polega ich magia..."


ŚWIĘTA

Czym są dla ciebie święta? Najważniejszy dzień w roku? Kiedy ludzie dzielą się opłatkiem? Spędzają razem czas? Kiedy zwierzęta mówią ludzkim głosem? Ostatnio stały się pretekstem do posprzątania mieszkania czy przygotowania wykwintnej kolacji... A gdzie się podziała ta magia świąt? W tym roku jej zabrakło.. W sumie każde święta bez śniegu są nieudane.. Oczywiście w moim przypadku. W ogóle nie czułam tych świąt. Były jak "zaliczyć" i po sprawie. Sądzę, że tylko najmłodsze dzieci potrafią się z nich szczerze cieszyć, czekać na nie i przeżyć je najbardziej jak tylko potrafią.
PREZENTY

Pewnie każdy czeka tylko na nie albo i też jako "dorosłe dziecko" ich nie dostaje. W każdej rodzinie, wygląda to inaczej. Ja swoje prezenty dostałam dużo przed świętami i może to też przyczyniło się do tego, że bez tych prezentów pod choinką, święta to nie święta. Chociaż nie chce zachowywać się jak jakieś rozpieszczone dziecko, które tylko na nie czeka, bo one nie są najważniejsze. To po prostu miły dodatek. Przejdźmy do dawania. Jest to o wiele lepszy i szlachetniejszy czyn. Sprawiamy, że ktoś się uśmiecha, a jednocześnie dziękujemy mu za miłość, przyjaźń to, że po prostu jest. Ale nie zagubmy się w tym, bo w miłości chodzi o uczucie, a nie o przedmioty materialne.
TROCHĘ KILOGRAMÓW W PRZÓD

No tak jedzenie, jedzenie, jedzenie, pyszne jedzenie, nikt nie może się oprzeć. Ale w końcu w święta można.. tak? Czy łakomstwo bierze górę nad racjonalnym myśleniem? W sumie to tak! Bo to tylko 3 dni w roku (gdzie można tak szybko przybrać, aż 5kg!) Osobiście to nie ważyłam się przed ani po, tylko po to, aby nie popsuć sobie humoru. Pamiętajcie, że jak wrócicie do rutyny to po tych 5 kilogramach nie będzie słychać ani widać. Więc głowa do góry!  TO JUŻ KONIEC?

Święta, święta i po świętach? Jak ten czas szybko leci... Dopiero co przygotowywaliśmy się do świąt, te wszystkie sprzątania, prania, gotowania itp. A tu już powoli trzeba się przygotowywać do rutyny, jaka nas czeka.. szkoła, praca, obowiązki.. czyli coś za czym nikt, chyba nie przepada, Ale uśmiechnijmy się jeszcze, bo czeka nas sylwester, nowy rok - nowe postanowienia - nowe życie.
POSTANOWIENIA NOWOROCZNE

A wy macie już swoje postanowienia? Coś do czego będziecie dążyć w nowym roku? Jakiś cel? Przyznam szczerze, że ja w roku 2015 nie miałam żadnych postanowień i rutyna mnie zabijała więc czasami warto sobie coś postanowić i mieć o co walczyć. W nowym roku - 2016 - postanowiłam napisać postanowienia noworoczne, z racji tego, że wybija mi osiemnastka, trzeba cieszyć się tym, że wkracza się w "dorosłość" chociaż dla mnie to tylko zmiana cyferki w wieku, a nie jakaś wielka przemiana, ale to odrębny temat na inny wpis. Chciałabym jak najlepiej spożytkować ten czas i po prostu zrobić coś dla siebie i oczywiście coś szalonego takiego jak np. skok na bungee, który mam zamiar zrealizować. Jeżeli będziecie chcieli to oczywiście mogę podzielić się z wami moimi postanowieniami. A wy macie jakieś postanowienia? Jeśli nie.. to bierzcie kartki i długopis i piszcie! Do czegoś w życiu trzeba dążyć! Powodzenia :)
Witamy na naszym blogu

4 komentarze:

 1. Super post! Tak! Ja juz mam swoje postanowienia o ktorych wlasnie wspomnialam w nowym poscie wiec zapraszam serdecznie! <3 xxx

  http://veronicas-veronicass.blogspot.no/

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny post! W tym roku wyjątkowo bez postanowień, po prostu codziennie stawać się lepszą wersją wczorajszej siebie!
  morovv.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. No chyba takie posty z własnym przeżyciem oraz z tym co uszczęśliwia są najbardziej interesujące. Wszystko uwzględnione. Obyście tym blogiem zaszły daleko!!

  OdpowiedzUsuń