nieśmiałość

08:37 kid rauhl 5 Comments


" Nieśmiałość... cichy trzepot motylich skrzydeł między pragnieniem, a dotykiem..."

CZYM JEST TA CAŁA "NIEŚMIAŁOŚĆ"?

Według mnie największym problemem młodych dziewczyn jest nieśmiałość i mało pewności siebie. Nie warto się przejmować tym co inni o Tobie myślą, bo w 80% mają to gdzieś. Zacznijmy od tego czym jest nieśmiałość. Nieśmiałość to uczucie zażenowania, zakłopotania, lęku lub skrępowania, która niektórym z nas często towarzyszy.
PRZYKŁADOWE PRZYCZYNY NIEŚMIAŁOŚCI

1. Niewłaściwie środowisko,
2. Zbyt wysokie wymagania rodziców,
3. Niepowodzenie w szkole,
4. Dyrygowanie nami przez rodziców,
5. Stosowanie ograniczeń,
6. Niewłaściwie dobieranie kar za złe zachowanie.
   

WSTYDZĘ SIĘ W TYM WYJŚĆ

Nie nosisz sukienek lub spódnic, ponieważ myślisz, że będziesz wyglądać brzydko? grubo? jak osoba bez stylu? Spokojnie, każdy przez to przechodził i ja tez tak miałam, ale stwierdziłam, że życie jest za krótkie, aby się przejmować takimi błahostkami. Zresztą to twój styl, twoje życie i to ty decydujesz jak się dalej potoczy. Każdy jest na swój sposób wyjątkowy i nikt nie ma prawa mówić Ci , że jest inaczej. Masz prawo nosić to co chcesz i czuć się w tym dobrze. 


CZUJESZ SIĘ ŹLE W WIĘKSZYM TOWARZYSTWIE?

Jeśli czujesz się niepewnie w tłumie, po prostu udawaj, że coś piszesz na telefonie albo zadzwoń do jakiejś zaufanej osoby i pogadaj z nią może wtedy ci ulży i nie będziesz czuć się niekomfortowo lub zrób tak jak ja, czyli załóż słuchawki, włącz muzykę i w sumie.. sprawa załatwiona. Polecam żywszą muzykę, a nie jakieś dołujące kawałki, które nic ci nie pomogą . Pomyśl o czymś przyjemnym albo wyobraź sobie, że tańczysz do tej muzyki . Powinno pomóc coś pomóc. Robisz się czerwona jak masz coś powiedzie publicznie? Doskonale Cię rozumiem. Niestety nie mam idealnego i sprawdzonego sposobu na to, ponieważ sama z tym walczę, ale postaraj się w takich sytuacjach oczyścić swój umysł i przede wszystkim UŚMIECHAJ SIĘ . To powinno odwrócić uwagę słuchaczy od twoich rumieńców. W najśmieszniejszym wypadku wyobraź sobie, że wszyscy na sali są nadzy, a tylko ty jesteś ubrana, powinno pomóc. 
       

JEŻELI NIKT NIE POTRAFI POPRAWIĆ CI HUMORU TO ZRÓB TO SAMA

Pewnie masz tak czasami, że czujesz się źle, beznadziejnie,  po prostu masz jednym słowem DOŁA , ja zawsze w takich sytuacjach podchodzę do lustra, uśmiecham się i mówię: "Czym się przejmujesz?  Jesteś bardzo wartościową osobą, jesteś mądra, ładna, niczego Ci nie brakuje, to tylko jeden zły dzień, następny będzie lepszy, a jeśli ktoś sądzi inaczej to  tylko i wyłącznie jego sprawa, a ty mniej go gdzieś".  Wiem , że to trochę płytkie ale naprawdę pomaga i czuję się wtedy lepiej, pamiętaj, że 60 sekund smutno, zabiera ci minute szczęścia. Jeśli będziesz źle o sobie myślała, to inni z czasem też tak będą o Tobie myśleć. 
ZWALCZ JĄ

Wiem, że to trudne i potrzeba dużo czasu oraz cierpliwości, ale pamiętaj, że to siedzi w twojej głowie i tylko ty możesz nad tym zapanować, to twój umysł. Zadaj sobie pytanie "Po co na nią tracić  czas?" Ona nie jest nam do niczego potrzeba. Przez nią możesz stracić dużo interesujących momentów w życiu, które mogą Cię dużo nauczyć. Możesz przez to nie poznać wspaniałych ludzi z którymi spędzisz resztę życia. Wiem, że to trudne ale warto się postarać. Wyobraź sobie jak będzie pięknie, jeśli się jej pozbędziesz. To ty kierujesz swoim życiem i to ty możesz uczynić je lepszym. Trzymam za WAS kciuki! 
Witamy na naszym blogu

5 komentarzy: