Interesujące miejsca Europy

07:06 Wacky Rio 0 Comments

                     
  "Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku"

Zamek Miranda - Belgia    
Źródło google
Został wybudowany  w 1866 roku, w Belgi. Krążą plotki, że w tym zamku wiele ludzi zginęło podczas wojny z rąk Niemców. Ludzie tam byli brutalnie torturowani, a ich zwłoki leżały na ziemi.. przez długi czas, za nim zostały odnalezione. Według mnie budynek jest bardzo ładny i powinien być jakoś zagospodarowany.
 
Opuszczony szpital psychiatryczny ,, Zofiówka''

Źródło google
Ten budynek ma bardzo ciekawą historię. Podczas drugiej Wojny Światowej zabijano tam ludzi chorych psychicznie. Takie miejsca zawsze wzbudzają we mnie strach i niepokój. Znajduję się w Otwocku, w Polsce. Co ciekawe mama Juliana Tuwima po próbie samobójczej została umieszczona właśnie w tym szpitalu. Jest to idealne miejsce na spędzenie Halloween. Chciałabym kiedyś zobaczyć to miejsce:)

Disneyland -Francja
Źródło google
Teraz czas na coś przyjemnego :) Chyba każdy jako dziecko marzył, aby odwiedzić to wspaniałe miejsce, w którym nasze ulubione bajki stają się prawdziwe. Myślę, że jest to miejsce dla osób w każdym wieku :) Osobiście uwielbiam wszystko, co jest kolorowe, urocze i piękne więc na pewno odnalazłabym się w takim miejscu.

Tivoli Gardens- Kopenhaga
 Źródło google
Jest drugim (pod względem wieku) parkiem rozrywki na świecie. Znajdziemy tam różnego rodzaju kolejki górskie, najwyższą karuzelę świata i wiele, wiele innych ciekawych czy nawet ekstremalnych rozrywek. Możemy się tam również zrelaksować podczas koncertu muzyki poważnej. Wejście kosztuje około 60 złoty, ale uważam, że cena jest tego warta. Panuje tam cudowny i radosny klimat :)

Muumimaailma- Świat Muminków
 Źródło google
Świat rozrywki poświęcony Muminkom. Położony jest w pobliżu Naantali w Finlandii. Zbudowane są tam obiekty na podstawie książek o Muminkach, można tam również spotkać bohaterów tej bajki oraz wziąć udział w różnych warsztatach. Według mnie to idealne miejsce dla osób, które w dzieciństwie uwielbiały Muminki :)

Zamek Neuschwanstein
Źródło google
Oto ten piękny zamek, niczym z baśni, znajduje się w Niemczech, a dokładniej w mieście Hohenschwangau. Jest udostępniony dla zwiedzających, mamy możliwość słuchania informacji (na temat budowli) z audiofonu w języku polskim. Cena wstępu to 11-12 euro. Nigdy nie widziałam piękniejszego zamku :)

Zamek Drakuli - Rumunia
Źródło google
Jest to średniowieczny zamek w Branie w Siedmiogrodzie, wybudowany w 1382 roku. Ta budowla odpowiada opisowi siedziby wampira Drakuli. Każdego pewnie ciekawiło jak wyglądało zamczysko słynnego potwora. Obecnie w zamku mieści się muzeum historyczne.

Klasztor Mont Saint Michel - Francja
 Źródło google
Jest to najczęściej (poza Paryżem) odwiedzana atrakcja turystyczna we Francji. Znajduje się 2 km od stałego lądu. Magiczne jest to, że raz do katedry dotrzemy łodzią, a raz pieszo. To wszystko zależy od przypływów i odpływów. Naprawdę bardzo interesujące miejsce :)

 Źródło google
Muzeum lodów -Włochy
Źródło google
To cudowne muzeum, jest 1 na świecie. Turyści mogą poznać historię lodów, ale chyba największą atrakcją są różnego rodzaju degustacje. Miłośnicy lodów powinni na pewno odwiedzić to miejsce :)

Witamy na naszym blogu

0 komentarze: